| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema! Am fost reprezentant avon si am facut o singura comanda pe care am platit-o la timp. De atunci nu am m-ai facut nicio comanda.am primit un plic in care mi se spunea ca am o factura de achitat pentru o comanda (pe care nu am facut-o eu). Am vorbit cu liderul si a spus ca nu trebuie sa platesc nimic ca s-a facut o greseala.Acum am mai primit un plic in care mi s-a spus ca daca nu platesc 33 de lei voi fi data in judecata. Ce ma sfatuiti sa fac? Liderul nu are nicio problema si imi spune sa platesc. Nu mi se pare corect. Multumesc

15 răspunsuri:
| Immjustalittlecupcake a răspuns:

Dacă nu ai 18 ani poţi fi reprezentant Avon?

Răspuns utilizator avertizat
| owenglessner a răspuns:

Ce vârstă ai?

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru owenglessner):

16 ani. Dar stie si mama despre asta

| owenglessner a răspuns:

Nu te îngrijora degeaba, n-au cum să te dea în judecată, n-ai nici vârsta și nici ei nu pierd timpul pentru nimicuri.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru owenglessner):

Cand am fost inscrisa, am dat buletinul mamei. Adica ea a fost trecuta ca reprezentant. Nu eu

| owenglessner a răspuns:

Doar te șanteajează. Trebuie să ignori problema asta, nu ți se întâmplă nimic.Am avut și eu o problemă similară cu o companie de telefonie, aveam o suma de plătit și n-am plătit-o nici în ziua de azi și mă tot amenințau cu judecata. Până la urmă nu mi s-a întâmplat nimic.Te stresezi prea mult pentru ceva care nu are importanță.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru owenglessner):

Mama e putin cam speriata

| owenglessner a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

O înțeleg! Dar se stresează degeaba.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru owenglessner):

Off..Multumesc mult :*

| owenglessner a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Cu plăcere!