| Rosé2402 a întrebat:

Am venit cu o noua întrebare. Cine a condus România înaintea lui Nicolae Ceaușescu?

Răspuns Câştigător
| MoReTtA a răspuns:

Functia de presedinte a fost creata in 1974 si Ceausescu a devenit primul presedinte al Romaniei. Gheorghe Gheorghiu-Dej nu a fost niciodata presedinte al Romaniei, el a condus tara din functia de prim-secretar al PCR.

2 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Chivu Stoica nu a fost sef de stat. Dupa cum spunea si cineva mai sus, Ghoerghe Gheorghiu Dej a condus fraiele tarii inainte de nea' Ceasca.

| alex4show a răspuns:

Salut! Chivu Stoica
(n. 8 aug 1908 – d. 16 feb 1975)! happy