| melissa_3397 a întrebat:

Ce parere aveti despre Nicolae Ceausescu?hee hee. este mai bine acum sau atunci?

Răspuns Câştigător
| Marutza a răspuns:

Da, este mult mai bine avand in vedere conditiile de atunci. Nu cred ca era placut sa stai la coada o ora sa cumperi mancare, dar totusi atunci era asigurata pentru toata lumea. Ei voiau ca toata lumea sa fie egala si ca ei sa traiasca bine, pentru ca aveau interesele lor, ca orice conducator. Depinde acum si de starea fiecaruia actuala. Atunci toata lumea muncea, toata lumea avea. Acum decat unii muncesc, decat unii au, problema este ca cei care nu muncesc si nu au cer la stat, ceea ce nu e bine. happy

2 răspunsuri:
| MsETouch a răspuns:

Din spusele parintilor mei era mai bine atunci, adica atunci chiar nu faceai foamea ca acum atunci orice om primea o paine si apa, cand te casatoreai primeai un apartament unde sa locuiesti nu ca acum ca sunt o gramada de cersetori si oameni care dorm pe strazi

| geo_9931 a răspuns:

Atunci era mai bine