| EmylyaEmy a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor... Pe 25 si 27 luna asta am examenul acela de admitere la liceu. Imi e putin cam frica. Incerc sa scap de emotii, si nu prea imi iese laughing... As vrea sa imi spuneti si mie cum ati scapat voi de ele la examen, sau pentru cei care il vor da saptamana viitoare, cum se linistesc laughing?

Mi-ati fi de MARE MARE ajutor in "lupta" cu emotiile big grin.
Succes si pentru cei care il dau.
Multumesc anticipat! happy

8 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Gandeste-te ca e o simulare, sau un simplu test. Daca ai invatat, nu ai de ce sa ai emotii. Reciteste absolut tot in dimineata examenului si totul va fi ok.

| snzpaul a răspuns:

Asculta muzica inainte, nu e capatul lumii, daca ai invatat n-ai de ce sa-ti faci griji.

| NeymarJr11 a răspuns:

1. Esti fata, inpacate cu prietenu daca sunteti despartiti fa-ti alt prieten, care e si el in aceas ipostaza ca tine s-a de'a examen.
2. Eu am invatat in dimineata examenului laughing am luat nota 4, 80 la mate si 5 romana.

3. La mate vezi ca o sa iti de'a exerciti.

4. Emotii : Uitale, saruta pe cineva inainte de examen si uiti tot laughing)

5. Funda tongue.

| EMike a răspuns:

Pai eu m-am dus ca la o zi normala de scoala. Eram pregatit. Daca esti pregatit nu ai de ce sa te temi.

| alexxis0712 a răspuns:

Sunt in situatie ca tine crying si mie mi-e frica sad

| Scremer a răspuns:

Eu nu am trecut prin etapa asta de ceva timp dar nu ar trebui sa ai emoti pentru ca toata lumea trece prin acest examen si daca stii ca tiai invatat si toate cele nu ar trebui sa-ti fie frica. Nu stiu gandeste-te si tu ca nu este examen este un simplu test sau teza la care sti ca trebuie sa iei cat mai multbig grin

SUCCES!

| Roarrrrr a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Gandeste-te ca dai o teza, doar ca nu se trece in catalog. Succes tuturor si uitati de emotii

| EdEddEddy a răspuns:

Cu siguranta daca ai citit ceva o sa iei cu brio examenul.
Sa sti ca un elev care invatata intodeauna are de castigat.
Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau este acesta: mai ai o saptamana la dispozitie sa inveti, daca as fi in locul tau mi-as face timp ca in fiecare zi sa invat cel putin 3 ore, crede-ma ca e suficient, rabda si tu macar o saptamana, EVITA SA STAI MULT TIMP IN FATA CALCULATORULUI SAU PE AFARA CU PRIETENII, gandeste-te CHIAR DACA "pierzi o saptamana invatand, sansele de a lua o nota mare la examen sunt mult mai mari, gandeste-te daca iei o nota mare la examen ca o sa fi mandra de tine, si parintii tai la fel. Crede-ma pe cuvant am trecut prin aceasta situatie si stiu cum este.
Eforturile mele au dat roade:am luat 10 la ambele teste, romana si matematica, iar acum sunt mandru de mine.

ITI UREZ MULTA BAFTA!