| MamaOmida69 a întrebat:

As avea o intrebare... Dupa ce urmez un liceu cu profilul Stiinte Sociale, ce facultate pot face dupa?

Răspuns Câştigător
| georgiana_6517 a răspuns:

Buna. Acest profil iti ofera foarte multe " drumuri". Poti face facultatea de psihologie, sociologie, filosofie,. academia de politie, ASE, management, istorie, geografie, limbi straine, designer vestimentar, jurnalism, relatii internationale,,, etc. Poti face practic orice facultate care nu cere nota de la bac-ul la matematica ( la stiinte sociale nu dai bac la matematica).

2 răspunsuri:
| stefyyy a răspuns:

Buna! poti face orice facultate fiindca nu mai conteza ce profil ai terminat la liceu! funda!

| doll_8105 a răspuns:

Poti urma ce facultate vrei tu! eu cred ca se castiga ceva mai bine din turism asa ca poti incerca facultatea de turism