| KittyLovely123455 a întrebat:

Bună,TPU! As dori sa dau la pedagogic dar nu stiu cum sa ma pregatesc corect! Sunt curioasa la proba legata de sport prin ce trec iar la proba muzicala nu sunt sigura ce melodii as putea canta.Va rog din tot sufletul sa ma ajutati!

8 răspunsuri:
| AnielAn a răspuns:

La proba de sport Îți dă câteva exerciții ușoare de gimnastica după model, apoi câteva ture de alergare ușoară.La muzica, câteva melodii simple cât sa vadă ca ai cât de atunci voce cât sa le cânți la niște copii. Nimic prea complicat

| denisman a răspuns (pentru AnielAn):

Stai linistita, eu chiar nu am voce si am luat proba muzicala. Nu esti la ateneu acolo, stai calma.

| KittyLovely123455 explică (pentru denisman):

Mulțumesc din suflet pentru raspunsuri! Sa stiti ca m au mai motivat putin chiar daca nu este ceva chiar atat de special! Va multumesc mult!?

| denisman a răspuns:

La proba sportiva vei da cateva ture de alergare usoara si o proba de a te rostogoli pe o saltea. La proba muzicala iti sugerez sa alegi niste cantece pentru copii, mai ales pentru ca vei da la un profil ce se bazeaza pe aceste lucruri pentru copii ca viitor cadru didactic.

| KittyLovely123455 explică (pentru denisman):

Ar trebui sa pregatesc mai multe cantece, nu?

| KittyLovely123455 explică (pentru KittyLovely123455):

Sau e necesar sa am o voce extraordinar de buna pentru proba?

| OppaSaranghe a răspuns:

Eu stiam ca s-au dat deja probele de pedagocic.

| KittyLovely123455 explică (pentru OppaSaranghe):

Eu vreau sa dau la anul, dar ma interesez de pe acum, sa stiu ce ma asteapta.