| lovefan a întrebat:

TPU! As dori sa stiu cam in ce consta materia Economie. Are legatura cu matematica, sau cu partea umanista? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Normal ca are legatura cu matematica. Nu are nimic de a face cu partea umanista.

| sickoffallthings a răspuns:

Da are legatura cu matematica adica adunari, scaderi, inmultiri si impartiri, in rest formule care o sa fie noi pentru tine.
ps: nu e grea economia, numai trebuie sa stii formulele care ti se predau la ora dar sunt foarte logice, nu te stresa.

| Batgirl a răspuns:

Matematica.