| Alex_Lex_1996 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt in clasa a 12-a, Matematica-Informatica si doresc sa continui la Facultatea de Telecomunicatii Iasi, desi nu stiu in ce consta asta, ce poti iesi si, sa fim seriosi, cat voi castiga mai apoi din asta. As dori cateva sfaturi din partea celor care ma pot ajuta in legatura cu "Ce facultate sa aleg?" si "De ce?", "In ce consta Facultatea de Telecomunicatii?" si "Cat de benefica este ea pentru viitorul si buzunarul meu?". Mentionez ca am fost in primii 3 din clasa in toti cei 4 ani. Ofer funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| raulinho0805 a răspuns:

Daca stai bine cu matematica si fizica si iti plac stiintele tehnice du te nu mai sta pe ganduri. O sa fi multumit financiar dupa ce o termini si te angajezi am avut colegi de camin care au terminat o la Timisoara si nu se omorau atata cu invatatul desi la Timisoare e cam a doua pe tara mai e de viitor si AC. Cu ce se ocupa iesi inginer de exemplu la o statie de radio si televiziune sau telefonie fixa si mobila. colegii mei spuneau ca sea pot angaja la Alcatel sau oricare din astea Vodafone.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Iti sugerez sa te duci la Facultatea de Telecomunicatii, o sa iti fie foarte bine acolo.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Prietena mea e acolo, dar la Bucuresti. E extrem de greu, foarte multa fizica si matematica. E in anul intai, pe semestrul intai a luat examenele, cu greu ce-i drept, dar nu a ramas cu nicio restanta.
Dupa terminarea ei, da, ai numeroase oportunitati si un salariu bun, foarte bun.