| dragomirmaria77 a întrebat:

As vrea niste idei cum sa fac ( ce sa scriu) pe coperta din spate a unei carti. Cartea facuta de mine se numeste Niculae Moromete De Marin Preda si cuprinde rezumatul cartii. Dar nu stiu ce sa scriu/ ce sa desenez pe spatele cartii. Vreau niste idei. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Aly2 a răspuns:

Sau sa pui poza autorului si sa scrii despre el.

| Aminoacizi_Damin_1981 a răspuns (pentru Aly2):

Si ce ar trebui sa cuprinda aceste detalii despre autor? ce anume, mai exact...

5 răspunsuri:
| Aly2 a răspuns:

De obicei pe spatele cartii se pune o poza a autorului si poti sa scrii despre tine, si despre cum te-ai inspirat si ce te-a inspirat in aceasta poveste pe care ai scris-o. Daca nu poti sa desenezi ceva ce sa arate intr-o imagine povestea pe care ai scris-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O coperta simpla pe care sa scrie;"- Buna seara Catrina, buna seara Ilie...La ailanti nu le dau ca e prosti."

| adee_4040 a răspuns:

Daca zici ca e sfarsitul si zici ca arata ca o carte scrie ce cuprinde pune anumite intrebari care sa aiba raspuns doar citindu-ti rezumatul sau cartea, scrie astfel in cat sa trezesti interesul pentru rezumatul tau big grin...

| frumusicclaudic a răspuns:

Acesta a fost rezumatul cartii Niculae Mormete de Marin Preda si pui ce ti-a placut si ce a fost haios daca iti mai ramane spatiu mai scrie cm s-a sfarsit