Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa dau la Facultatea de Comunicare si relatii publice..Ma puteti ajuta cu cateva informatii despre aceasta facultate? Ce materii se fac? Trebuie sa stiu bine engleza/franceza? Dau funda pentru cel mai complet raspuns.:*

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Buna,
Ai vrea sa dai la facultatea aceasta pentru ca? Conteaza mult abilitatile si temperamentul tau, pentru ca faci o multime de materii orientate spre tehnici de comunicare si cultura organizationala.
Printre ele:
teoria comunicarii, relatii publice, teoria organizatiilor, sociologie, informatica, economie, stiinte politice, geopolitica si globalizare, publicitate si reclama, arta fotografica, comunicarea audio-vizuala, retorica, managementul resurselor umane, limbajul nonverbal, etica comunicarii, analiza imaginilor organizatiilor, gestionarea crizelor de imagine, tehnica discursului public, managementul proiectelor, doua limbi straine etc etc.
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru michelia):

Si trebuie sa stiu foarte bine o limba straina la acest profil?

| michelia a răspuns (pentru anonim_4396):

Una foarte bine si a doua bine.
Dar nu te focaliza pe ele, nu e filologie. Importante sint talentul si usurinta in exprimare, sociabilitatea ta precum si interesul fata de genul de materii pe care ti le-am scris mai sus.

| Irena97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si trebuie sa dai funde cand promiti si ai raspunsul nu? Plin de tupeisiti pe aici care vor sa le caute altii informatiile si dupa aia ploua.

| anonim_4396 explică (pentru Irena97):

Mai asteptam niste raspunsuri, draga mea..Nu stiu ce te doare pe tine capu, avand in vedere ca nu mi.ai dat niciun raspuns. Nu te mai baga de aiurea in seama si veza.ti de treaba tawinking

| Irena97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, asteapta-le si altadatabig grin. Am ajuns intamplator la niste tepari ca si tine si v-am " laudat" dupa cum meritati, " draga mea".

| anonim_4396 explică (pentru Irena97):

Hai termina cu ironiile si veza.ti de ale talewinking