| BlanariuAlessio a întrebat:

Buna TPU, as vrea sa ma inscriu pentru un liceu militar dar nu stiu ca ce(soldat, subofiter, maistru, ofiter), imi puteti oferi cateva sfaturi?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din liceul militar nu iesi nimic altceva decat absolvent de liceu.
Pentru soldat profesionist trebuie sa te angajezi in armata, pentru subofiter si maistru militar trebuie sa urmezi o scoala postliceala de subofiteri sau maistri militari iar pentru ofiter trebuie sa urmezi o Academie Militara.
Liceul militar face doar sa ai mai multe sanse de a intra in orice scoala militara.