| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..as vrea sa-mi dati cateva idei, ceva legat de scoala. Marti avem inspectie la engleza, vin cei de la inspectorat si trebuie sa pregatim ceva interesant niste jocuri, ceva care sa fie si putin mai complicat si distractiv in acelasi timp, astfel incat sa ii creem o parere buna inspectorilor ca intelegem si ca ne face placere sa fim activi la ora de engleza... nici doamna profesoara nu stie si nici noi... profesoara s-a gandit la o lectie in care trebuie sa folosim cuvantul (if=daca). si sa facem propozitii cu acest cuvant dar nu ne vine in minte nicio tema, ca doar trebuie sa pornim de la ceva va rog sa-mi dati niste idei, raspunsul cel mai folositor primeste funda :* :* :* :*

Răspuns Câştigător
| CarlyZ a răspuns:

Puteți să începeți cu un fel de "spânzurătoarea" mai complicată, karaoke pe diferite melodii plăcute,
Întrebări de cultură generală(formulate și cu raspunsuri, bineînțeles în engleză)
, exerciții de listening(care pot include și probleme de gramatică).

Succes, sper ca prestația voastră să fie apreciată.

~Bisous!

3 răspunsuri:
| jungle26 a răspuns:

Ati putea juca fazan in engleza...

| byby2356 a răspuns (pentru jungle26):

La asta m-am gandit si eu dar profesoara a ales o lectie in care este prezent cuvantul,, IF'' si trebuie sa il folosim si sa avem o tema referitoare la acest cuvant

| jungle26 a răspuns:

Atunci ati putea incerca sa faceti un fel de dialog intre voi, desigur in care subiectu sa fie IF.