| 2Fast4You a întrebat:

Buna TPU.

As vrea sa stiu criteriile dupa care se alege premiul 1, premiul 2, premiul 3, mentiune. Ce conditii trebuie indeplinite ca sa iei oricare dintre cele mentionate mai sus?

Răspuns Câştigător
| MadnessCaffe a răspuns:

Premiul I - Media 9.50+
Premiul II - Media 9.00+
Premiul III - Media 8.50+
Mentiune - Media 8.00+

Acum, daca nu e nimeni care sa aiba media 9.50 in clasa, cel cu media cea mai mare va lua premiul I, dupa aia cel cu media a 2-a imediat dupa cel cu premiul I primeste premiul II si tot asa... si daca sunt 2 medii la egalitate de exemplu... cea mai mare medie din clasa 9.20 si 2 copii au media 9.20 vor primi amandoi premiul I.

5 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

In functie de mediile generale in anul respectiv, dirijintele, a claseaza elevii. Daca 2 sau mai multi elevi termina anul cu aceleashi medii, ei sunt clasati in functie de nume in ordinea alfabetica.
Mentiunea se da elevilor cu media generala peste 9.

| tapeee a răspuns:

In ce clasa esti? In mod normal locul I=prima medie a clasei, locul II= a doua medie a clasei, locul III= a treia medie a clasei, mentiunea I=a patra medie a clasei si tot asa...

| tapeee a răspuns:

In ce clasa sunteti ma nene? Daca-s 10 cu 9.5+ se iau 10 premii I?

| preadulce a răspuns:

Depinde si de nivelul clasei.de exemplu la noi anul acesta a fost un elev care a avut media 9.94 si altul acre a avut 9.84 si au luat amandoi premiul 1. pentru ca. zice diriga, trebuie sa fie diferenta maxima intre primul si ultimul de 10 sutimi...tongue

| Anon123 a răspuns:

Pai pentru premiul 1 trebuie sa ai peste 9.50; locul 2 intre 9-9.50; locul 3 intre intre 8.50-9; mentiune intre 8-8.50winking