| FunHouse a întrebat:

aseara pe la miezul noptii am vazut un fenomen ciudat pe cer.
Era ca un ghem de lumina destul de "groasa" si a "fugit" foarte repede si scurt.Este posibil sa fi fost o stea cazatoare, sau sa-mi fi jucat mintea feste? Dar chiar daca era destul de tarziu nu imi era deloc somn.

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Posibil :meteorit, stea căsătoare, avion, balon meteo / balon militar, avion, elicopter, ozn, orișice altceva care avea lumini sau reflecta o lumină, fulger globular, luna, o stea mai luminoasă, etc. după traiectorie și viteză mai poți mai să tai de pe lista respectivă!

| DعeutZa a răspuns:

Poate era avion ceva.stele cazatoare nu am vazut pana acum.dar poate sa fie.nu stiuhee hee

| Bossulet a răspuns:

Ce ai vazut tu a fost un fenomen straniu numit "fulger globular" este tot un fel de fulger insa mult mai complicat :) si eu am vazut multe uite gasesti aici informatii despre fulgere globulare
http://news.softpedia.com/news/Misterul-fulgerelor-globulare-ro-17953.shtml

| madutza2468 a răspuns:

Ai patit exact ca mine...tot asa nu aveam somn si ma uitam pe geam si am vazut ca o lumina afara si eu ziceam ca e o stea cazatoare, am vazut-o vreo 2 decunde.

| vlad_4846 a răspuns:

Ozn