| TifaLockheart a întrebat:

astazi diriginta mea m-a facut sadico-masochista, vreau sa stiu ce inseamna aceasta combinatie pentru ca separat stiu laughing)

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ești sigură caă a spus sadico - masochistă?
Expresia corectă este sado - masochistă ( de la sado - masochism ).
Este vorba de o exacerbare a perversiunilor sexuale, o cuplare a celor două caracteristici: sadic și masochist.
Dar, peste toate, dacă un profesor ar putea să se adreseze în acest fel unei eleve, faptul în sine este de o gravitate ieșită din comun.
Dar, totuși, înclin să cred că ai supărat-o crunt dacă a putut să aibă ea o astfel de ieșire și o astfel de expresie.
Și, mai mult de atît, n-ar fi exclus să știe ea ce știe.

| Adryan17 a răspuns:

Sadomasochist=persoana care ii place sa provoace multa durere fizica in timpul actului sexual

| TifaLockheart explică (pentru Adryan17):

Asta e un pic ciudat pentru ca nu are legatura cu contextul in care mi-a zis-o.
A da doua palme unei colege poate chiar inseamna un act sexual in sine laughing mai e si de psihologie laughing)

| Adryan17 a răspuns (pentru TifaLockheart):

E nebuna profesoara daca ti-a zis asa cevabig grin sau..ai mai facut ceva pe langa alea 2 palmebig grin

| TifaLockheart explică (pentru Adryan17):

Nu era suparata de palme pentru ca singura a afirmat "daca nu ma pot conforma rautatii din jurul meu sa plec din clasa, dar inainte de asta sa mai si impart palme ". Da si asa s-a exprimat sadico-masochista laughing
Deci am aflat ca sunt exarcebata sexual, intrigant laughing)))

| Adryan17 a răspuns (pentru TifaLockheart):

E nebunalaughing n-are nicio legatura una cu altalaughing))

| SimonaCristina a răspuns:

Oleo...

| DraudeS a răspuns:

Termenul este "Sado-Masochist". Sado de la Sadic = Persoana sadica, malefica, iar masochist = Persoana careia ii place durerea.

| GoldandSilver a răspuns:

Sado masochist privit din toate punctele de vedere inseamna sa faci lucruri dureroase si sa iti placa sa faci lucruri la ''hard'' si sa iti placa sa faci asta cea pentru unii ar insemna suferinta, stres durere.

| blancheblur a răspuns:

De fapt se pronunta Sado-Masochist.
Cel mai probabil vroia sa spuna ca o enervezi si ca o sa iti faci rau singur/a