| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna masochistă?

10 răspunsuri:
| dewtsa a răspuns:

Masochista este o persoama care practica masochismul, iar masochism reprezinta o peversiune sexuala caracterizata prin cautare de placeri in cauzarea de suferinte fizice si morale partenerului.

| eucumine010 a răspuns:

Cea care practica masochismul. Masochismul este: Perversiune sexuală caracterizată prin apariția plăcerii sexuale numai în urma producerii unei dureri fizice

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru eucumine010):

Ca de ex sa te zgarie pe capul _ _ _ _ _ laughing) I don't want to see ma si doare cand aud numa laughing

| eucumine010 a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Sunt diverse modalitati laughing nu prea ma pasioneaza. big grin

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru eucumine010):

Nici pe mine dar am zis ce mi-a venit prin minte laughing) la ora asta gandesc multe necurate rolling on the floor)

| eucumine010 a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Da e ora de vina laughing

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru eucumine010):

Tot timpul trebuie sa avem o scuza laughing

| eucumine010 a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Cam asa ceva rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci daca i faci rau unei persoane sau ii faci dureri fizice ( nu neaparat sexuale ) si tie iti place esti masochist?

| KaRa23S a răspuns:

Ba nu e doar sexuala, de fapt eu stiam ca masochismul=atitudine a cuiva care găsește satisfacție în propria-i suferință, decădere sau umilire, mai exact o persoana careia ii place sa-si faca rau singura.