| robinho17 a întrebat:

Astazi la engleza, profa ne-a dat sa traducem un text am reusit sa-l traduc dar nu stiu cum se traduce un cuvant.Am cautat si pe internet dar nu am gasit. Poate ma puteti ajuta voi!
Cuvantul este 'zome' din expresia 'zome houses'.

Răspuns Câştigător
| Zenga210 a răspuns:

Zome in sensul original este o clădire cu geometrii neobişnuite.

3 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Este "zone houses"...

| CristiUcV a răspuns:

Acel cuvant (zome) este un nume/o denumire pentru.ca denumeste casele(Houses), de aceea nu ai gasit traducerea

| robinho17 explică:

Nu mah...asa este in manual 'zome houses'. zone houses stiam cum se traducewinking