| macandcheese a întrebat:

Buna TPU. Care credeti ca sunt operele literare cu sansele cele mai mari sa cada anul acesta la bacalaureat? Eu sincer cred ca Floare Albastra are sanse foarte mari sa pice.

6 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Floare albastra a picat in 2012 cand am dat eu. nu stiu daca a mai fost de atunci, dar nu exista o regula. poate pica fix orice.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Pici tu

| Smolbean a răspuns:

Eminescu zic eu

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Este singura pe care ai invatat-o?
Mai invata ceva ca nu se stie niciodata ce subiect va fi.

| macandcheese explică (pentru Dandiiiiiiii):

Nu, le stiu pe toate doar ca eu cred ca floare albastra e cea mai probabila

| Ioanaaa23pb a răspuns:

Din punctul meu de vedere(elevă de clasa a 12-a cred că o să pice sa alegem între doi autori diferiți, trebuie să ne pregătim pentru orice până la urmă laughing dar eu sper să fie proză că e mai ușor eseul de făcut decât la poezie.