| SwettyCat a întrebat:

Care este cel mai mare oras din Europa?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Daca faci referire la locuitori, ca numar al populatie, si nu la suprafata sa atunci ai 2 variante.
Daca te referi din Europa este Moscova cu o populatie de peste 10 milioane de locuitori cu aproximatie 11.514.330, si este pe locul 6 in lume.

Daca te referi din uniunea europeana este Londra cu o populate de 7.825.200 locuitori.

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Bineînțeles: China este în Europa!
Se îndoiește cineva de acest lucru?

| corolav a răspuns:

Pentru ImAnOrdinaryGirl
Mulțumesc pentru replică!
Regret că nu ai văzut semnul exclamării și cel al întrebării din răspunsul meu.
Sau mai exact, nu ai sesizat ghilimelele de rigoare și ironia din textul meu.
Ești doar un copil naiv.
Să fii sănătoasă!

| SwettyCat explică (pentru corolav):

Ghilimele invizibile, nu?

| TestulTPU a răspuns:

Paaardon Este Paris sau Londra