| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Care este siferenta dintre profilui real si cel umanthinking
Funda!happy

Răspuns Câştigător
| TsSoFoOLiTa a răspuns:

La profilul real se pune accentul pe stiintele exacte (mate in special, dar faci si fizica, chimie), iar la uman (eu cunosc profilele stiinte sociale si filologie)se pune accentul pe romana si nu faci fizica, chimie, biologie doar 2 ani, in primii 2 ani faci si muzica si desen, si, cel mai important, nu dai teza si bac din matematica.
daca te pricepi la mate/fizica/chimie, mergi la real, daca nu, la uman. love struck

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Profil real se axeaza pe stiintele exacte cum ar fi matematica, biologia, chiia, iar profilul uman e axat pe romana, istorie si logica happy

| schmoll a răspuns:

Real poate sa fie si stiintele naturii, la mate-info faci mate 5 ore/4, faci o ora de info/2 neintensiv in 9/10 fizica 3 ore, chimie 2, bio 2 astea sunt de baza

| FataAmintirilor a răspuns:

Sall! la profilul real se face mai multa mate cam 5 ore pe saptamana si info 4 ore dica real=mate info iar uman este profilu de romana engleza! se face mai muta roman si engleza decate celelelte materii..la real se da bacu din romana mate bio iar la uman din romana geogra si isto! o zi faina sa ai

| iulianamadalina a răspuns:

Paai...Profilul real este caracterizat prin:
-Matemetica
-Fizica
-Chimie
-Biologie
, iar cel uman prin:
-Romana
-Alte limbi (egleza, franceza)
-Istorie, Geografie,
-Logica, Psihologie...etc.

| ByAnCa23 a răspuns:

Profilul real se ocupa cu matematica fizica, chimia...iar cel uman cu romana, stiintele naturii, istoria, geografia... sper ca te-am ajutat(FUNDITA?)happy