| Anonim010101010 a întrebat:

Cate puncte as primi daca la un exercitiu de 5p am scris formula, dar am greșit la calcul?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Acest lucru difera in functie de profesorul care iti corecteaza, doar el/ea poate sti acest lucru. Unii pot scadea 2 puncte, altii 3, altii 4 si tot asa.

| DariaTeo a răspuns:

Depinde... Unii profesori pot aprecia ca ai scris macar formula si sa iti dea 1 - 2, 5p sau depinde, si mai mult. Insa, profesorul poate sa nu iti ia in considerare formula scrisa corect atata timp cat nu stii sa calculezi corect, fie din neatentie, fie din altceva.
Totusi, cred ca 1, 5 vei primi.
Asta depinde si daca e profesorul "de treaba" sau daca te intelegi tu bine cu el...in anumite cazuri

| Anonim010101010 explică:

Ori cum nu mai contează. Am luat ori cum 9.60 in teza. Multumesc de raspunsuri!