| JustMimi94 a întrebat:

Ce credeti ca va pica la Bac anul acesta? Istorie si Romana?

Răspuns Câştigător
| danielutzica a răspuns:

La romana cred ca pica roman, iar la istorie... thinking poate Romania Moderna

| JustMimi94 explică (pentru danielutzica):

Ar fi bine.

| EmanuelB a răspuns (pentru JustMimi94):

Sa dea Domnul!

| EmanuelB a răspuns (pentru EmanuelB):

Uitati aici asta e bacul la care visez eulaughing

SUBIECTE BACALAUREAT 2013

Subiectul I (Limba si Literatura Romana)
Se da textul: "Ana are mere".
Pe foaia de examen sau pe o alta hartie pe care o aveti la indemana, servetel, ambalaj de ciocolata, etc. scrieti raspunsul la urmatoarele intrebari:
1. Ce are Ana?
2. Cine are mere?
3. Extrageti cel putin un fruct din text.
4. Desenati un mar.
5. Scrieti un alt nume de fata in afara de Ana. Daca nu va amintiti e bun si un nume de baiat.
6. Alcatuiti o scurta compunere in care sa povestiti ce va trece prin cap.
7. Analizati textul in 3-4 pagini, sau la alegere scrieti un banc.

Subiectul II (Matematica)
1. Aflati valoarea lui x din ecuatia: x = 2.
2. Suma a doua numere este 4. Numerele sunt egale. Aflati macar unul din cele doua numere.
3. Calistrat avea 10 ani cand mama lui l-a ars cu un fier incins pentru ca a luat un 9 la matematica. Cati ani are Calistrat la 2 ani dupa tristul eveniment?
4. Desenati un patrat.
5. Imaginati-va un trunchi de piramida triunghiulara regulata.
6. Puneti in ordine crescatoare numerele: 1, 2, 3, 4, 5,6,7,8,9.
7. Ganditi-va la doua numere la alegere si scrieti-l pe cel mai mare.

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

La romana cred ca va fi un roman la subiectul al treilea, iar la istorie probabil romanitatea sau relatiile internationale, la sinteza.

| EmanuelB a răspuns:

LA istorie dragul meu nu stiu dar la romana pica zic eu 100% ROMAN pentru ca anul trecut a picat poezie acum 2 ani basmul acum sper ca rmanul zic eu!

| JustMimi94 explică (pentru EmanuelB):

Ar fi bine sa pice roman, poeziile mi se par grele. Dar poate pica dramaturgie...sunt o gramada de variante.

| GemmaE a răspuns:

La istorie ma gandesc la o combinatie intre romanitate, constitutii sau statul ronan modern. La romana..doamne ajuta sa pice romanul.e cel mai accesibil.