| Anonima32145 a întrebat:

Ce diferente se dau daca te transferi la filologie? Dar la Stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

Apăi trebuia să menționezi și de la ce profil se transferă...

O să dea diferență doar la latină în cel mai drăguț caz.
În cazul mai puțin fericit o să dea pe lângă diferența la latină și la desen și muzică. *depinde de liceu*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La filologie dai diferențe la latină

| deeeaqq a răspuns:

Am văzut în altă întrebare cum că eşti la filologie.

"Ce diferente se dau daca te transferi la filologie?"
Te transferi pe acelaşi profil, nu vei da diferenţe

"Dar la Stiinte sociale?"
În clasa a 9a şi în a 10a nu vei da diferenţe deoarece faci aceleaşi materii, în schimb dacă te vei transfera în clasa a 11a sau a 12a vei da diferenţă la mate.

| Anonima32145 explică (pentru deeeaqq):

Da sunt la filologie insa o prietena vrea sa se transfere cu mine de la un profil de mecanica.

| deeeaqq a răspuns (pentru Anonima32145):

Apăi trebuia să menționezi și de la ce profil se transferă...

O să dea diferență doar la latină în cel mai drăguț caz.
În cazul mai puțin fericit o să dea pe lângă diferența la latină și la desen și muzică. *depinde de liceu*

| OXxana a răspuns:

Buna! Nu stiu exact ce sa ti spun despre diferente, probabil se dau pe o anumita materie pe care tu nu ai studiat o in liceul in care esti acum. Si eu m-am mutat la un alti liceu si am dat diferenta, dar nu ti fa griji in legatura cu asta pentru ca diferenta o dai abia dupa ce transferul este realizat deci nu schimba cu nimic ce nota iei acolo, eventulal te ajuta si profesorul cu care dai la test cel putin la mine asa a fost acolo. oricum ti se va spune din ainte materia la care dai diferenta sau poti si intreba in caz ca nu ti se spune