| rico123 a întrebat:

Ce facultate imi recomandati sa fac daca imi place: Chimia, Biologia, Fizica, Informatica, Economia si Politica?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Una este sa-ti placa ceva, alta este sa fii si in stare sa studiezi acel ceva. Daca esti capabil, atunci mergi la Informatica.

| stlucian a răspuns:

E un raspuns greu dar cred ca TU sti cel mai bine ce ti se potriveste mai ales ca ai multe optiuni.

Daca vrei actiune alege dupa cum ai scris " Fizica, Informatica,"
daca vrei sa ajuti:" Chimia, Biologia,"
si nu in ultimul rand daca vrei un scaun ca "politician" sad Economia si Politica) dar sa nu uiti ca economia (contabil bun) e foarte cautata(pentru a scapa de taxe/impozite ei stiu dedesubturile legilor big grin
Asta e dar o limba straina e neaparat necesare indiferent ce ai alege. thumbs up

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Iti dau un sfat pe care l-am primit si eu candva, de la cineva intelept : fa-te popa! Castigi o groaza de bani.

| MihaiN a răspuns:

Mergi acolo unde simti tu ca iti doresti sa mergi happy

| Erick1 a răspuns:

E mare diferenta intre a-ti place ceva si a putea studia ceva. Ca sa faci ceva in orice domeniu ti-ai alege, trebuie sa fii bun la acel ceva, faptul ca ai 10 la scoala nu garanteaza nimic. Nu mentionezi ce varsta ai, dar daca esti clasa a 11-a, a 12-a, mergi la un curs la o facultate din cele care te intereseaza ca sa vezi cum e.
Din ce ai enumerat mai sus, economia, informatica si biologia sunt mai de viitor. Chimia e grea si dupa gasesti cam greu de lucru, la fizica doar daca esti foarte bun mai faci ceva, economia o cam fac toti mai nou, deci e greu sa te descopere cineva si politica nici nu mai vorbim. Daca te pricepi la vorbit si la mintit lumea, atunci aia e de tine laughing