| celmareinvata a întrebat:

Inca nu m-am decis la ce liceu sa merg. Avand in vedere ca imi place foarte mult matematica, informatica si economia. Iar la scoala ma pricep cel mai bine la matematica si fizica, dar nu suport deloc chimia si biologia.Deci ce fel de liceu mi-ati recomanda?

12 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Mate-info.acolo vei invata multa matematica, informatica, fizica, de toate vei invata. tu sa te bazezi pe materiile care iti plac, ca sa fi mai tarziu bun la faculta si apoi in meserie

| sergiu2525 a răspuns:

Pai nici unul nu se incadreaza, daca zici cati place mate si info ia licee cu profil mate-info, iar chimie si biologia nu e neaparat so suporti, iei note de trecere, iar teza o dai la alegere, si alegi fizica, nu-i deloc complicat.

| Kitty a răspuns:

Liceul ti-l alegi tu singur/a. Din descrierea ta alege matematica-informatica. La stiinte ale naturii se pune accent pe chimie si biologie.

| cristina_3043 a răspuns:

Daca iti place matematica si informatica poti opta pentru un liceu cu profil mate info(acolo faci chimie si biologie 2 ore pe saptamana in clasa 9-10, si in 11-12 ai decat o ora)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul agricol

| cryna a răspuns:

Ai putea da la mate info dar o sa ai pe saptamana 3 sau mai multe ore or de chimie {nu stiu sigur} si ai mai putea da si la profilul economic undde faci doar 2 ore de chimie pe saptamana. nu stiu la ce liceu sa mergi nu neai spus de unde esti dar orice liceu are profilele astea.

eu sunt la profil economic -contabilitate. este bine dar conta este cam plictisitoare sadin rest totul este bine apropo la mate info ai de ales intre biologie si o alta materie {nu mai stiu care}la care sa dai teza
ink mai ai timp
bafta! sper ca ti-am fost de ajutor

| LastWord a răspuns:

Un liceu unde este profil de contabilitate. Daca iti place matematica o sa te descurci de minune. succes :*

| Theda a răspuns:

Daca esti din localitatea Constanta, iti recomand liceul Ovidius pe bulevardul 1 Decembrie 1918, nr 5...acolo langa Kaufland. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin.

| mimpyan a răspuns:

Ori mate-info ori economic.
La mate-info se face si bio si chimie, dar asta e. La economic se vor introduce tot mai multe materii precum contabilitate; studiul calitatii prod.si serv.; elemente de tehnologie generala; matematica financiara; junior achievement-Turism si se va face mai putina matematica. Si eu sunt pe clasa a8-a si cam asta ni s-a spus la scoala.

| sk823 a răspuns:

Mergi la Info', daca esti din cluj.Acolo faci matematica si informatica.

| ronazozole a răspuns:

Pai un liceu cu profil de real, unde se face la greu matematica, fizica, informatica etc. e adevarat ca o sa faci si chimie si biologie, dar nu atat de intens. mi se pare ca o sa faci pana in a 10-a inclusiv.pentru. chimie si biologie exista profilul bio-chimie. sper ca te-am ajutat.

| Ioana1814 a răspuns:

Daca iti place asa mult matematica... ti-asi recomanda sa te duci la REAL [acolo ma duc si eu]