| aurora23 a întrebat:

cei de clasa a VIII-a cum vi s-a parut evaluarea nationala la matematica?

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele de la Evaluarea Naţională 2014 ( la Matematică ) au fost mai UŞOARE decât cele date în anii anteriori!

Toate cele bune.

| gingergirl1 a răspuns:

Subiectul a fost usor (părerea meawinking
A fost mult mai usor anul trecut, dar a fost ok si anul acesta happy
Pentru cine a lucrat a fost usor...pentru cine nu...nulaughing

| fearlessss a răspuns:

Subpunctul c de la ultima problema mi s a parut oribil. In rest a fost ok happy

| LastNight1324235436 a răspuns:

Subiectele au fost relativ simple (mai putin partea a 3a ).Ma asteptam la ceva mult mai greu

| Alexinho94 a răspuns:

Subiectele 1 si 2 au fost usoare. Subiectul 3 m-a ucis laughing Tie cum ti s-a parut happy?

| aurora23 explică (pentru Alexinho94):

La fel sub 1 si 2 usoare. subiectul 3 cam greoi fata de alti ani la sub 2 ex 3 cat ti-a dat lungimea drumlui?

| RawBlack a răspuns (pentru aurora23):

1.000 km. era lungimea drumului, eu am scris doar formula, în fine... vedem când apar rezultatele laughing

| vadu22 a răspuns:

A fost de un nivel mediu...problema mea e ca m-am incurcat si unde a fost foarte usorsad

| NoName05291 a răspuns:

Subiectul 3 a fost mai dificil; primele au fost super simple

| UnNimicCareReprezintaMulte a răspuns:

A fost cam grea.Noroc ca am facut multa pregatire acasa.Totusi,cei din a 10-a, a 11-a au spus ca asta a fost mai usoara decat ce au avut ei.