| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Cine imi da si mie argumentele semnificatiei titlului?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Titlul anticipeaza mesajus textului si reprezinta calea de acces spre descifrarea continutului acestuia. Apoi scrii din ce e format si ce semnifica.Mai scrii ca titlul este in concordanta cu textul prin gasirea campului lexical gasit in acesta(scrii din text cuvinte ce apartin al campului lexical al titlului, de exemplu daca titlul este Toamna scrii campul lexical al toamnei care ar trebui sa se afle in text). Bafta

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta e ca la trenuri: daca scrie pe placuta aia ca merge la Pascani - la Pascani merge happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing dar nu trebuie sa fac argumentare trebuie doar sa invat argumentele.
Nu bagati de la voi...

| ellena239 a răspuns:

Pai cand trebuie sa argumentezi apartenenta titlului la continutul textului trebuie sa te referi strans la cea ce este in text cum ar fi :
-titlul este in stransa legatura cu pozezia deoarece titlul se refera la continutul poeziei.
-daca titlul este o metafora incepi se explici metafora aducand si argumente din text
-mai povestesti si despre continutu poeziei raportat la titlu