| andreigreen a întrebat:

Buna TPU cine imi poate spune ce carti trebuie sa citesc pentru evaluarea nationala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Evaluare, teoretic, nu trebuie să citeşti nimic, fiindcă acolo nu se dau compuneri sau alte chestii care trebuie ştiute "de acasă", ci exerciţii pe baza unui text la prima vedere.

DAR pentru materia de clasa a VIII-a ai de citit romanul "Baltagul" şi nuvela "Popa Tanda".

2 răspunsuri:
| loveanime059 a răspuns:

Baltagul mi se pare si opere de I.L Caragiale...si eu trec a8a...o sa avem de furca straight face

| andreigreen explică (pentru loveanime059):

Da si eu trec a8a si o sa avem o gramada de invatat.