| purplestar9494 a întrebat:

Buna TPU:*:* cine stie cand a fost publicata cartea Printesa de Montpensier de cine a fost scrisa si prin ce librarii as putea gasi-o?

Răspuns Câştigător
| Anne006 a răspuns:

Cartea este scrisa de Marie-Madeleine de LaFayette si publicata in 1666, reluata prin anii 90. Prin siteurile din Franta se prezinta o varianta aparuta in 2003. Din pacate in Romania nu o poti gasi decat la un anticariat ( desi o sa ai ceva de cautat ) sper ca te-am ajutat :*

1 răspuns:
| Anne006 a răspuns:

Funda pls?