| OfataOarecare1 a întrebat:

Cred ca ati auzit si voi de cercetasi nu? Treaba e ca la noi in scoala e un prof care se ocupa cu cercetasii dar ceea ce e destul de dubios e ca nu prea e nimeni de la noi din scoala la cercetasi... vreau sa spun ca o gramada de copii vor sa adere si de fiecare data acelasi rezultat:
1.Se duc si vorbesc cu profesorul
2.Proful spune da bine, o sa ma ocup de asta.
3.Revenim la punctul 1...

Eu nu sunt genul de tipa foarte populara dar cunosc doar 2 fete venite de la alte scoli care se stiu cu profu' si sunt la cercetasi de ceva vreme.As zice ca nu vrea profu' sa accepte pe oricine pentru ca ambele fete sunt ceva in genul EMO.

Acum sincera sa fiu si eu as vrea sa ader la cercetasi dar nu stiu cum sa procedez sa ma asigur ca ma accepta si nu ma duce cu vorba pana renunt eu la idee...

As vrea sa inteleg de ce? DE CE nu accepta pe nimeni din scoala? Mi se pare destul de ciudat...

Voi ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac sa ma accepte?

1 răspuns:
| 1cristian1990 a răspuns:

Dubios...ori profu are vreo legatura mai profunda cu fetele respective, ori se simte obosit sa aiba mai multi cercetasi pe langa el si prefera doar cativa! Poti vorbi cu conducerea scolii despre asta, va intalniti mai multi elevi care vor sa devina cercetasi, nu mergi numai tu singura pentru ca o sa i vazuta prost de profesorul respectiv sau nu stiu cum e mai bine, pe urma o sa fie suparat pe intreaga echipa de cercetasi si fetele acelea 2 or sa fie cele mai indragite, de fapt oricum o sa fie indragite...nu mi se pare normal, daca profesoru respectiv e pus in functie pentru a invata cercetasii atunci sa isi faca meseria!