| Carolina1972 a întrebat:

Credeti ca are cineva sanse sa ia 5 la istorie bac fara sa invete eseurile? Adica am zis sa ma axez mai mult pe romana(invatand comentariile) si pe geografie(deoarece am luat 8 la simulare). Adica cunosc persoane care au luat anul trecut chiar 6 la bac si s-au prezentat fara sa invete nimic. Fara jigniri, va rog. Multumesc!
Si mai am o intrebare credeti ca va fi mai "usor" bacul anul asta, asa cum se zice? Desi eu nu cred asta.

4 răspunsuri:
| DuckDodgers0 a răspuns:

Nu stiu cate sanse ai sa iei 5 la istorie fara sa inveti nimic, macar citeste sa ai putin habar, am vazut ca se pune accentul pe formarea statelor medievale si pe Europa intre democratie si totalitarism.

| Carolina1972 explică (pentru DuckDodgers0):

Mersi,la simulare am scos 5 fara sa invat nimic...acuma la bac nu stiu(sper), daca o sa imi mai ramana timp am sa invat toate lectiile!

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru Carolina1972):

Ai destul timp sa le inveti. Mult succes la bac!

| Carolina1972 explică (pentru DuckDodgers0):

Multumesc! happy