| Camper123 a întrebat:

cum as putea sa invat usor si eficient pentru bac? cum sa-mi organizez timpul? avand in vedere ca la matematica nu stiu absolut nimic vreau sa mentionez ca trec in clasa a Xl

Răspuns Câştigător
| l0renna93 a răspuns:

Ar trebui sa te axezi pe matematica din septembrie sau cat mai repede posibil, daca iti permiti e bine sa faci meditatii macar o data pe saptamana iar in caz contrar, in fiecare weekend incearca sa intelegi materia putin cate putin si sa inveti singur(te poti folosi de net, gasesti pe youtube filmulete cu exercitii, teoreme explicate etc). Legat de celelalte 2 materii la care vei da bac-ul, poti incepe din ianuarie 2017 ca nu e prea tarziu. Evident, pana atunci, incearca sa inveti fiecare lectie la romana si biologie (sau la ce materie dai) asa fel incat sa nu ramai in urma. Ce-am facut eu dar nu recomand...o spun doar ca sa arat ca se poate si ca nu trebuie sa te stresezi prea tare: in luna iunie am invatat toata materia la bio, am repetat comentariile la romana si am facut exercitii la mate iar in iulie la bac am luat peste 8 la bio si mate iar la romana 9. Mult succes!

2 răspunsuri:
| BeautifulSunflower a răspuns:

In primul rand, trebuie sa fii ambitios, caci altfel nu vei reusi sa tii un program pana la capat! Te sfatuiesc sa incepi inca de acum meditatii la matematica, pentru ca este multa materie de recuperat! Cat despre program, cand ai timp, sa recapitulezi lectiile predate la scoala!

| anonumu a răspuns:

Uite aici ti-ar putea fi de ajutor Funda? http://amdoar18ani.ro/......calaureat/