| lanadelrey15 a întrebat:

Buna, sunt in clasa 8a si nu ma descurc mai deloc la geometrie, trebuie sa recapitulez (sau chiar sa invat) tot pentru evaluarea nationala si habar nu am cum sa ma organizez,, imi puteti spune va rog un mod eficient in care as putea inavata organizat si doar lucrurile de baza si ce se va da la examen (nu vreau sa pierd timp cu chestii ne importante pentru examen). Nici nu stiu de unde sa incep si e o mare problema, deci va rog ajutor! Orice sfat este bine venit

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti notezi pe o foaie tot ce ai de invatat, preferabil pe capitole si apoi iti imparti astfel incat sa te ocupi de cateva saptamanal sau in functie de cum iti faci timp.Gasesti teoria de geometrie, explicatii si rezolvari de variante pe canalele Youtube ale unor profesori, cautand la playlist.

Ai aici o lista cu linkuri :

https://www.tpu.ro/......nt-planta/

Succes!

| lanadelrey15 explică (pentru dullcat):

Efectiv tot ce aveam nevoie! multumesc enorm! ❤️❤️

| dullcat a răspuns (pentru lanadelrey15):

Cu placere! Multumesc si eu pentru funda.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat