| Diana9966 a întrebat:

Cum vi s-a parut examenul de capacitate la romana?

7 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

A fost destul de greu, zic eu.Anii trecuti a fost mult mai usor.In primul rand, poezia aia era greuta, fara sens.Eu am gresit la masura, adica din start iau 9, 4.Meh,per total sper sa iau peste 9.Acum ma bazez pe mate.Tie?

| Diana9966 explică (pentru Idc12345):

In primul rand, poezia mi s-a parut fara niciun sens, m-am chinut sa o inteleg, cred ca am citit-o cel putin de sase ori.
In al doilea rand, compunerea de la subiectul I B fost dificila, deoarece este cam greu sa redactezi o compunere in are sa precizezi semnificatia mesajului transmis, mai ales cand textul nu are sens. Si eu am gresit la masura, si sunt convinsa ca probabil, sa sa-mi depuncteze ceva la compuneri (asta depinde de profesor)...

| Anonim0078965 a răspuns:

A fost mult mai greu decat in ceilalti ani! tongue

| aurora23 a răspuns:

Sincer nu a fost nici usor nici greu depinde si cat te-ai pregatit pentru examen.

| NoName05291 a răspuns:

In afara de poezia aia filozofica, la care trebuia sa stai o juma' de ora ca sa intelegi ceva, subiectele au fost ok. Daca esti a 8-a, BAFTA!

| Fastmanx21 a răspuns:

Foarte Frumosi!

| Ciocan_Giorgiana_2000 a răspuns:

Eu sunt intr-a 7-a....la partea1 a fost usor...in rest, la literatura se stie deja ca este la alegerea profesorului(daca a plouat noaptea in visul lui-iti da punctaj, iar daca a mancat o pisica in vis-punctaj mic)