| BeSmart17 a întrebat:

Daca in clasa a5a materia de biologie sunt plantele, in a6a animalele, in a7a omul...in a8-a ce va fi?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ecologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi mersi ca nu esti in a 11-a/12-a la profil de biologie ca se aproprie de medicina cu materia, din cate am auzit. Cica le trebuie copiilor sa ia 10 la bac si sa fie obisnuiti la medicina...

| anamaria82726 a răspuns:

In a 8 a este cea mai plictisitoare si banalalaughing este tot despre plante, doar ca niste detalii in plus. Se cheama ecologie

| iamprettybored a răspuns:

Extratereștrii.

| Xaya a răspuns:

Tocmai am terminat a8a si pot sa iti spun ca vei invata despre ecosisteme, mediu, relatii intraspecifice intre animale, despre lantul trofic. In a8a se face doar o ora de biologie.