Întrebare recomandată | xseven7 a întrebat:

Buna, TpU! Daca la cerinta imi cere un eseu de aproximativ 2 pagini, pot scrie mai multe?

Răspuns Câştigător
| clasaazeceaieceamaitare a răspuns:

Scrie fratemiu cate vrei

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti scrie ceva mai mult de 2 pagini, dar sa nu depaseasca 2 pagini si jumatate.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca iti cere 2 pagini, scrii 2 pagini.
Ideea e sa nu bati campii aiurea. De-aia si limita de 2 pagini.
Bine, daca scrisul tau e mai labartat, merg inca 5-6 randuri peste alea doua pagini, dar, tot spilul este sa epuizezi tema, fara floricele si batut campii, in cele doua pagini. Felul in care scrii eseul arata cat de bine cunosti subiectul si, mai ales, cat de bine poti sintetiza ceea ce stii.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai voie să depășești numărul de rânduri. Fiecare subiect are un barem de corectare și notare, care include și puncte pentru redactarea lucrării. Dacă tu depășești numărul de rânduri, atunci nu vei mai primi deloc punctele de la redactare. Deci, nu depăși numărul de pagini (rânduri).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu poti depasi 2 pagini, ci doar sa scrii aproape 2 pagini fara 5-6 randuri.

| Victoria18 a răspuns:

Da! Nu are nimic. Atata timp cat te incadrezi in toate cerintele(adica le scrii pe toate in eseu le formulezi), e scris corect gramatical si cu scris frumos, nu are nimic cate pagini scrii! Daca scrii mai multe.

| porcarumadalina a răspuns:

Mai bine sa scrii atit cit ti se cere

| xseven7 explică:

Mi se cer aproximativ 2, e clar ca daca zicea maxim 2, faceam doar 2. Insa, imi cere APROXIMATIV 2. Nu imi dau seama daca pot scrie mai mult.

| Dana006 a răspuns:

Poți scrie câte pagini vrei. Nimeni nu te depuncteaza pentru ca ai scris, ci dacă nu ai minimum aproximativ 2 pagini.

| Alisiaalisia2 a răspuns:

Depinde cum este profa/profund tau

| AnneBct12 a răspuns:

Atata timp cat nu deviezi de la subiect poti scrie mai multe.

| CosminPatachia a răspuns:

Nu maxim 2