| Onissy a întrebat:

Daca o cerință spune "scrie un eseu pornind de la citatul..." trebuie sa introduc si sa comentez citatul respectiv sau pur si simplu trebuie sa respect
tema propusă de citat, nescriindu-l in eseu?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti sa introduci citatul respectiv in text sau poti sa nu-l introduci. Ramane la latitudinea ta. Nu este vreo regula.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Pornind de la citat scrii eseul, e simplu.Cineva spunea; invatati, invatati, invatati. Eseul tau va face motivarea acestei cerinte.

| Onissy explică (pentru Neagu_Fanica_1980):

Dar nu este obligatoriu sa pun citatul, nu?