| Kiuperk a întrebat:

Bună TPU. Dacă la simularea de astăzi la evaluarea națională am pus la ex 6 o trăsătură care nu este chiar corecta dar am pus mijlocul de caracterizare și am dat secventa îmi punctează ceva? M-am uitat pe barem și am văzut că trăsătură valora 2 puncte, mijlocul de caracterizare tot cam atât și pentru redactare parcă primeai cv. Dar mă gândesc că punctele pentru mijlocul de caracterizare și redactare se iau în considerare doar daca este trăsătură corecta.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până la urmă, zbaterea e inutilă că tot nu se trec notele in catalog dacă tu nu vrei

| carla73838 a răspuns:

După părerea mea, da. Nu știu dacă și aici, însă se punctează în primul rand, ca ai formulat și răspuns în enunt, corectitudinea acestuia si în cele din urma, cata legatura are cu ceea ce ti-a trecut.