| Gabriel_Alex_1987 a întrebat:

daca ramai corigent pe semestrul al doilea in clas a8 a mai intri in examen? Adica daca pe semestrul I ai media 7 iar pe al doilea 4 mai poti intra la examen?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Corigent esti doar daca media anuala este sub 5. Daca este peste 5 (in cazul expus 5, 50) atunci nu esti corigent si intri la evaluarea nationala.

1 răspuns:
| MaybeSomeone a răspuns:

Normal ca intri. Atata timp cat treci clasa rolling on the floor dar cu 7 si 4 esti mai mult decat bine