| orosdoru a întrebat:

Salut.Am un prieten care a ramas corigent la mate pe semestrul 1 si este clasa 12. Poate intra in prima sesiune de bac daca ii iese media pe semestrul al doilea?

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Da, nu trebuie sa fie corijent in varawinking

| kyttu a răspuns:

Îi trebuie media 5 anuală ca să poată da bacul în vară. Adică 4 pe primul semestru şi 6 pe al doilea.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă scoate media anuală cel puţin 5, atunci promovează 12 clase şi poate participa la examenele de BAC!
Deci, dacă în semestrul 1 a avut media 3, în semestrul 2 trebuie să scoată MINIM 7.

Toate cele bune.

| darkangel90 a răspuns:

Poate intra la bac, dar sa-si rezolve problema la mate in semestru 2. Sa aibe media mai mare.
funda

| cosmo123 a răspuns:

Daca isi va scoate media ANUALA peste 5 da. Daca nu nu va putea intra in prima sesiune. Deci daca ramane corigent pe tot anul nu poate intra.