| Monyyyyy a întrebat:

dau bacul la biologie animală și vegetală și vreau sa intreb, trebuie sa învăț și regnurile? Sau direct de la Celula? Cum am început in a 9 a? Cum sa învăț tot repede și sa iau nota mare? Fara sa o uit când învăț la romana

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Cauta modele de subiecte pentru bac, sau poti sa intrebi profesorul de biologie.

| Crina141 a răspuns:

Eu as repeta din subiecte de pe internet și aș repeta totul daca as fi in locul tau că poate îți dă ceva ce te-ai gândit că nu o să îți dea și îți dă, dar nu știu cum să faci sa tii minte și la romana si la biologie, încearcă să le înveți pe rând, și sa faci multe subiecte de pe internet sa vezi cum ar fi un test din ăla, și nu te lăsa bătută până cand nu știi că ai învățat macar teoria de bază, o să fii bine daca încă mai știi ceva și din clasele trecute și mai și repeti, eu anul acesta am examen de clasa a VIII-a și numai când mă gândesc mă sperii.

| Monyyyyy explică (pentru Crina141):

Da îți stiu emoțiile și eu am avut, dar bacul este mult mai greu și după ți se va părea examenul de a 8 a o jucărie :-) și când vei fi student vei considera bacul o tâmpenie :-) Așa e viata