| Sososofluffffy a întrebat:

Dau FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS!
Pe 4 decembrie voi da teza la mate iar pe 8 la romana

Intrebarea este:
Ce ar trebui sa repet pentru teza la mate din clasa a 5a semestrul 1?
Dar pentru romana?

Răspuns Câştigător
| girl971 a răspuns:

Repeti ce ai facut.La matematica e bine sa iti faci un,, plan,, cu formulele iar restul le repeti o data sau de doua ori.La romana faci la fel,probabil ai invatat cazurile, functii sintactice si morfologia, deci faci un,, plan,, din ele.Restul,la literatura, trebuie sa ai putina creativitate. Oricum, daca repeti tot caietul o data, vei retine totul.Succes!

1 răspuns:
| Nonameagain a răspuns:

Totul! Matemetica nu se face selectiv, iar orice formula la acest nivel este baza pentru matematica de mai tirziu. Idem si pentru Limba romana.