| IntrebareCuRaspuns a întrebat:

Buna TPU... De ceva timp sunt interesat de Seminarul Teologic Ortodox din Cluj Napoca. Imi puteti da si mie niste date despre ce s-a dat in anii 2011-2012 si 2012-2013? Deoarece as dori sa ma pregatesc si sa intru la acest Liceu. Funda mare!

2 răspunsuri:
| heyromania a răspuns:

Eu sunt la seminar! Ma opun vehement sa mai mergeti vreunu la orice seminar din tara. Daca as fi unul din parintii vostri, unul dintre preotii vostri nu v-as lasa. Nu v-as "mutila" de copii. Si asculta-ma, sunt la ortodocsi, dar asculta-ma ca si eu la randul meu nu am ascultat ce mi-a spus preotul de la mine din parohie, fie iertat, si acum plang de mila, oricum ma voi transfera. Si jur ca sunt la seminar, nu sunt un ateu care-ti zice cu scopul de a-ti face rau. Urmeaza cursurile unui liceu normal si apoi du-te la facultate, o sa-ti fie mult mai bine. NU TE NENOROCI! ceea ce am facut eu!

| heyromania a răspuns (pentru heyromania):

Te rog sa asculti, nu am ascultat, preotul imi zicea : " Nu te du, mai copile la seminar, ca o sa te smintesti, nu te du". Si eu nu, batman, " nu parinte, cum sa nu ma duc, uitati-va la mine eu sa plang la seminar, asta imi doresc cu adevarat, nu ma smintesc stati linistit". Si nu m-am smintit, dar simt ca acum am aflat ce inseamna religia din punct de vedere al oamenilor care o conduc. Nu ma refer aici la inaltpreasfintitul Andrei, in cazul tau, un om de exceptie, la ceilalti ma refer. Daca vrei trimite-mi un PM si iti voi trimite nr meu de tel. sa-ti povestesc ca e prea mult. Daca nu, asculta de mine! Te rog.