| ALLLeXaNDRaALLE a întrebat:

De unde pot lua fisa medicala pentru inscrierea la liceu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O primeşti de la şcoala la care ai absolvit cele 8 clase împreună cu restul actelor necesare la înscriere...

Dacă NU ai primit-o, atunci trebuie să mergi la Dispensarul Şcolar sau la medicul de familie pentru o copie după fişa medicală!

"DOCUMENTELE NECESARE PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL LICEAL ŞI PROFESIONAL SPECIAL:
1) cerere de înscriere;
2) hotărâre de încadrare într-o categorie de handicap, eliberată de Comisia de Protecţia Copilului;
3) fişa privind traseul educaţional, eliberată de şcoala de provenienţă;
4) foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
5) fişa psihopedagogică
6) fişa medicală sintetică, în copie xerox
7) copie după certificat de naștere/carte de identitate a candidatului
8) copie după actele de identitate ale părinților/aparținătorilor legali" - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 36/38 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| CeVorbestiMa a răspuns:

De la medicul de familie.Dar dirigintele tau ar trebui sa o aiba.

| JackDanielTime a răspuns:

O primesti de la medicul de familie dar, poate sa ti-o dea si diriginta ta

| ALLLeXaNDRaALLE explică:

Dau funda happy

| Constantyn_Tyn_1992 a răspuns:

Mie mi-a dat.o acum o luna... ia-o de la diroginte