| OdetteSs0000 a întrebat:

Deci la care profil(liceu) se face mai putina mate? La Stiinte economice sau la Stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

La profilul filologie nu mai face matematica din clasa a 11 iar pana acolo se face doar 2 ore pe sapt.Nu dai bacalaureatul la matematica la acest profil.Iar la profilul stiinte sociale se face doar 2 ore pe sapt dar nu se da bacalaureatul.La profilul economic se face matematica se da si bacalaureatul iar la stiinte ale naturii la fel, se da bacalaureatul la mate se si face mate chiar daca mai usoara, m2.La profilul filologie si profilul stiinte sociale se face cea mai usoara matematica si cea mai putina.Iar din a 11 nu mai faci mate la filo.Succes

| OdetteSs0000 explică (pentru AvalohAlyn):

Multumesc!

| AvalohAlyn a răspuns (pentru OdetteSs0000):

Cu mare placer.Multumesc si eu pentru funditabig grin

| AvalohAlyn a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Placere *Scuze

| SmQaLeXuTzz a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si la turism si alimentatie cate ore de mate se fac \ se da bacul la mate?

| AvalohAlyn a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Se fac 3 ore de mate pe sapt si da se da bacul la mate.

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

La liceele cu profil economic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există liceu şi nici profil de "Stiinte economice" =))
Poate vrei să te referi la un liceu cu "Profil Uman" şi SPECIALIZAREA de "Ştiinţe sociale" :)

La Ştiinţe sociale se face mai puţină Matematică decât la Ştiinţe ale Naturii - vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| Sn4k3 a răspuns:

La ss si filo.

| kar1GaNNN a răspuns:

La stiinte sociale. dar daca nu vrei matematica te poti duce pe un profil de filologie ( limba romana ).

| DumnezeuTatal a răspuns:

La Stiinte ale naturii iti baga matematica pe gat, si ce dumnezeu e stiinte economice?