| Skyscarper001 a întrebat:

Deci, sa incep cu inceputul:
Merg la liceu in Austria si aici trebuie sa ne alegem fiecare in clasa a 11-a o tema, sa formulam un titlu adecvat, si apoi sa scriem o lucrare de cel putin 20 de pagini despre acea tema. Cam ca o lucrare de diploma, doar ca la scala mai mica. Temele sunt prezentate profesorilor din scoala si fiecare din ei isi poate alege maxim 3. Eu as dori sa prezint o tema profesoruluo de istorie, problema e ca inca nu stiu ce tema!
Am vizionat serialul Narcos, despre Pablo Escobar care mi-a placut foarte tare. Daca l-ati vazut cumva, ati putea sa imi ziceti o tema din el pe care as putea sa o prezint si sa o lucrez, care sa fie si in legatura cu istoria.
Mai mentionez ca, cunosc multi oameni importanti de la cateva ziare respectate din Austria, si ma gandeam ca as putea sa ma folosesc si de asta, daca cumva aveti o alta tema pentru mine
Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Eu zic sa scrii despre ceea ce iti place.Mie de exemplu imi place istoria/mitologia dacilor si a grecilor.