| JukeBox28 a întrebat:

Buna TPU! Este voie sa folosești telefoane din clasa a 5 a in pauze? Sunt scoli care interzic asta?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de scoala.Eu inca n-am auzit de vreo scoala publica care sa iti interzica, mai ales in pauze.Si noua ne spunea ca nu mai avem voie cu telefoane, dar nimeni nu le confisa la intrare sau in clasa.Pe atunci nu erau cu touchscreen si oricum nu prea aveai ce face cu ele.laughing Eu il aveam doar ca sa le confirm parintilor cand ajungeam la scoala/acasa.

4 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Când eram eu clasa a 5-a, nu aveam voie, nu știu cum este acum. Dar totuși, nu crezi că este mai benefic să îl lași acasă și să poți lua o pauză de câteva ore de la el? Sau să îl scoți după cursuri. Părerea mea. happy

| Ilovedinero a răspuns:

Eu am o verisoara in clasa a 7a si la ei nu au voie cu telefoanele si da, le confisca chiar daca stau doar in pauze.Depinde foarte mult de scoala si de profesorii din ea

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E voie din cate stiu si da, sunt scoli care il interzic, cele private din experienta.

| BriceagulMargaret a răspuns:

Moș Crăciun cu plete dalbe