| camay14 a întrebat:

Eu am adeverinta la sport cum ca as fi apta si pe primul semestru am facut sport, mi-a incheiat media. dar pe al doilea semestru vreau sa imi iau scutire, se poate? Daca da, ce va face cu media de pe primul semestru?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform art.59, al.3 din Regulamentul aprobat prin Ordinul nr. 4925/2005, cu md. ulterioare, in cazul expus de tine media de pe primul semestru va fi si media anuala, citez:
"(5) Media anuală la fiecare disciplină este dată de media aritmetică a celor două medii semestriale, calculată cu două zecimale exacte. Aceasta nu se rotunjeşte. La disciplina de învăţământ Educaţie fizică şi sport media anuală/calificativul se poate încheia şi cu media/calificativul de pe un singur semestru dacă elevul a fost scutit medical pe celălalt semestru."

2 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Se poate, media pe primul sem asa ramane cum o ai

| camay14 explică:

Iti las prin mp!