| Bulbucel a întrebat:

Mi-am dus scutire la sport pe primul semestru, cum o sa fiu incheiat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

In primul semestru pentru care ai avut scutirea medicala si in conformitate cu prevederile Art.123 din ROFUIP, NU se incheie media la disciplina educatie fizica si sport:
"Art. 123.
(1) Elevii scutiţi de efort fizic au obligaţia de a fi prezenţi la orele de educaţie fizică şi sport. Acestor elevi nu li se acordă calificative/note şi nu li se încheie media la această disciplină în semestrul sau în anul în care sunt scutiţi medical."

| Bulbucel explică (pentru alessia5158):

Am avut scutire pe primul semestru si daca-mi duc si pe al doilea semestru o scutire va fi tot asa, nu mi se va incheia media la educatie fizica?

| alessia5158 a răspuns (pentru Bulbucel):

Nu se va incheia media nici pentru acest semestru --- profesorul va consemna in catalog, la rubrica respectiva, "scutit medical semestrul II"--- vezi continutul art.123 din ROFUIP in link-ul :http://www.isjbraila.ro/......8_2016.pdf

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Deoarece esti scutit, ti se va calcula media fara sport(educatie fizica) si nu ti se va pune nicio nota.

| Mihaelablabla a răspuns:

Daca ai adus acea hartie prin care esti scutit definitiv, nu vei avea nicio nota, media primului semestru se va incheia fara cea de la educatie fizica.

| Adiq a răspuns:

Daca esti scutit, media pe primul semestru o sa fie media aritmetica a celorlalte materii.