| Anaoi28 a întrebat:

Buna TPU!
Eu trec in toamna in clasa a12 a, la profil umanist, filologie, insa am o problema in legatura cu materia pentru bacul la istorie. La scoala, profesorul a inceput de anul trecut sa predea materia de bac, tinand cont de faptul ca acest examen este sustinut numai din materia predata in clasa a 12 a, dorind sa avem timp pentru teste. Pana aici, bine. Eu mi-am luat o culegere si un memorator cu sinteze pentru bac, ca sa invat mai inainte, insa mi se pare ca este foare multa informatie. Nu stiu cum sa aleg exact ce imi trebuie. Daca, de exemplu, mi se cere un anumit fapt din deceniul dintr-un anumit secol sau orice altceva, iar eu omit acea informatie, inseamna ca nu voi primi puncte pentru tot. M-am uitat peste programa, insa, cum am spus, ca sa fac eu sintezele, mi se par toate informatiile importante si tind sa le introduc pe toate in sinteze. Voi cum ati procedat? Cum v-ati ales informatiile? Am si documente in word, luate de pe net si culegere si memorator de istorie, insa este extrem de multa informatie.
Va multumesc!